Sociální pracovníci v azylových domech, probačních střediscích, nápravných a jiných zařízeních

Nabídka práce na volnou pozici pro Charita Most.

  • vyžadováno: praxe a vysokoškolské vzdělání
  • lokalita: Osecká 794/1, Duchcov, 41901
  • Přidáno: 7. 3. 2024

Sociální pracovníci v azylových domech, probačních střediscích, nápravných a jiných zařízeních:

UpresnujiciInformace(Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zastávka v Duchcově (Charita Most)
Náplň práce
- sociální práce v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež zaměřená na cílovou skupinu dětí ve věku 6 - 15 let, které jsou ohroženy sociálně nežádoucími jevy nebo žijí rizikovým způsobem života
- poradenství a podpora dětem a mládeži (6 - 15 let) v nepřizpůsobivé sociální situaci
- příprava a realizace akcí pro děti (kulturní venkovní akce, letní tábory, depistáže apod.)
- příprava a realizace aktivit pro děti a mládež (preventivní programy, sportovní, vědomostní a výtvarné aktivity, soutěže apod.)
- individuální plánová (tvorba, revize a aktualizaci individuálních plánů)
- školní příprava dětí
- spolupráce se školami, úřady a dalšími službami
- grafická práce- tvorba vzdělávacích letáků, letáčků apod.
- účast na vzdělávacích a týmových setkání (vzdělávání, supervize apod.)

Požadujeme:
- vzdělání dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách (kurz pracovníka v sociálních službách- není povinný, lze dodělat do 18 měsíců od nastoupení do zaměstnání)                             - předpoklady pro práci s dětmi (komunikace, hranice, osobnostní vyzrálost apod.)                       - schopnost pracovat samostatně i v týmu,                                                                               - motivaci pro práci s lidmi ohroženými sociálním vyloučením,                                                      - trestní bezúhonnost,                                                                                                                           - znalost a dovednost metod a technik práce využívaných v nízkoprahových sociálních službách pro děti a mládež,                                                                                                                - schopnost otevřené komunikace s klienty na různá témata,                                                                - přijímání klientů napříč celým spektrem cílové skupiny,                                                               - umění přijímat a poskytovat zpětnou vazbu, schopnost sebereflexe a práce na sobě,                  - znalost vlastních hranic a schopnost zacházení s nimi,                                                           - schopnost pečlivě vést administrativu, práce na PC (Word, Excel, Outlook, práce s internetovou sítí),                                                                                                                                      - výhodou zkušenost v oboru či z práce s dětmi a mládeží, orientace v zákoně 108/2006 Sb. o sociálních službách a Standardech kvality sociálních služeb
Nabízíme: příjemné pracovní prostředí, odborné zaškolení, vstřícnou personální politiku a kulturu organizace, kreativní zaměstnání, práci v profesionálním týmu, práce pod supervizí, další vzdělávání v oboru
Obsah přihlášky:                                                                                                                                - motivační dopis ("Co očekávám od dané pozice a co mohu nabídnout", v rozsahu max. A4),                                                                                                                                                   - strukturovaný životopis s uvedením profesních předpokladů, včetně kontaktních údajů a údajů o odborných znalostech a dovednostech, prohlášení uchazeče v následujícím znění: Poskytnutím svých osobních údajů v rozsahu podkladů pro přihlášku do výběrového řízení dávám, ve smyslu Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k jejich zpracování
Zájemci o pracovní pozici pracovník v sociálních zašlou přihlášky do výběrového řízení na mail podlogarova@charita-most.cz
Vybraní zájemci budou pozváni k osobnímu pohovoru, který se bude konat průběžně dle zaslaných přihlášek. Nástup dle dohody.

Vyžadované vzdělání: Vyšší odborné
Hrubá mzda: 30 500 Kč/měsíc

* povinná položka

Telefon778 005 957